7 Top miejsc

 

www.birmawycieczki.com
Zespol Birma przewodnik,  Birma wycieczki, Birma wczasy

Rangun  

Miasto jest połączeniem wpływów brytyjskich, birmański, chińskich i indyjskich. Rangun jest znany ze swojej kolonialnej architektury, która choć niszczeje, pozostaje niemal unikalnym przykładem 19-wiecznej brytyjskiej kolonialnej stolicy. Nowe wysokie budynki zostały zbudowane po 1990 i niektóre są przerażająco puste.

Rangun nadal jest miastem z przeszłości, jak widać przez jego mieszkańcy ubrani w Longyi oraz  jest najbardziej egzotycznym ze wszystkich miast Azji Południowo-Wschodniej. Spacer w wzdłuż typowej ulicy pozwala na każdym kroku mijać jakieś zabytkowe miejsca. Bardzo często będziesz mijał mnichów w szatach Burgundii oraz złocone pagody. Tutaj mnisi wydają się wygodne, chodzić boso po ulicach-smarując twarz kremem ochrony przeciwsłonecznym z ekstraktów z gałęzi drzewa zwanego Thanaka;

Chociaż Rangun ma bardzo dużo zabytkowych budynku to wiele z nich jest zamknięte do zwiedzania. Do największych atrakcji należą Shedegon Pogoda, Sule Pogoda oraz Bayok Market oraz Z budynki starego miasta jak siedziba sądu najwyższego, urząd emigracyjne. Do ciekawych miejsc należą tez Indian oraz China town.
Miasto  jest etnicznym tyglem birmańczyków, hindusów oraz chińczyków.  Bardzo zapraszamy nam zwiedzenie z nami.  birmawyczieczki.com. Birma wycieczki Birma przewodnik

Birma wycieczki

Święta góra-Kyaiktiyo
Góra Kyaiktiyo (Kyite Htee Yoe), znana z ogromnej złotej skały wznosi się na szczycie dość wysokiego wzgórza 1100 m. Miejsce jest  jednym z trzech najświętszych miejsc religijnych w Birmie, Pielgrzymi przybywają tu z daleka, aby oddać pokłon i złożyć złoty liść na skale, która wydaje się przeczyć grawitacji delikatnie balansując na krawędzi 1100-metrowej góry.

Dla wielu odwiedzających, Skała (7,6 m wysokości) która jest pozłacana pagoda, są głównym celem ich pielgrzymki. Dla nas natomiast kolejnym powodem jest panorama oraz 360 stopniowy widoki na otaczające góry państwa Mon. Należy pamiętać, że obszar szczytu może być bardzo tłoczny i oblegany przez pielgrzymów. Najlepszym sezonem jest listopada do marca.

Istnieje kilka hoteli na szczycie góry Kyaiktiyo, ale wiele osób kwateruje się w “Base Camp”
wsi Kinpun (czasami pisane Kin Pon), który ma żywą atmosferę i dobry wybór miejsc do jedzenia. Jeśli przebywasz w Kinpun, najrozsądniej przybyć w późnym popołudniem lub wieczorem, a następnie wspiąć się na górę następnego dnia rano.

Podróż na Mount Kyaiktiyo jest tez niezwykła ponieważ odbywa się za pomoc otwartej ciężarówki która krętymi drogami. Pasażerowie na plandece, z tył ciężarówki mogą  podziwiać  spektakularny. Ostatnia cześć  1,5 km do szczytu trzeba pokonać pieszo. Podróż w sumie dla lokalnych mieszkańców jest pielgrzymka i ty będziesz mógł się tak poczuć. Zachęcamy do zwiedzenia    birmawycieczki.pl lub birma przewodnik

Bagan

Birma wycieczki

Bagan, położony nad brzegiem Ayeyarwady (Irrawaddy) rzeki jest domem dla największej koncentracji świątyń buddyjskich. Pagody, stupy i ruiny wiele pochodzących z 11 i 12 wieku. Maja one różne kształty i konstrukcje, ta różnorodność była bardzo istotna w  starożytnym buddyzmie. Co sprawia, że ​​świątynie wyglądają romantycznie i  mieszają  się z wdziękiem.
Wielkość Baganu porównuje się często do khmerskiej  Ankor Wat co ma ogromny sens. Oba miejsca przeżywały swój rozkwit w tym samym czasie. O ile Angkor był największym miastem świata w tamtym okresie to Bagan posiada   o  wiele więcej świątyń niż Angkor. W Baganie jest około 2500 świątyń o różnych kształtach

Bagan jest miejscem bardzo suchym mimo rzeki otaczającej miejscowość. Jest tam często gorąco i kurzy się piaskiem, co sprawia to ze budynki oraz  hotele maja pustynny klimat. Erozja jest istotnym zagrożeniem dla tego obszaru, nie tylko wiatr  ale także wodę z potężnego Ayeyarwady (Irrawaddy) rzeki zagraża brzegom rzeki. Silny prąd rzeki już zmyl połowę obszaru Starego Bagan. Kiedyś był to, prostokątny kształt. Teraz to, co pozostało, to trójkątna część wschodnia.

Gora Popa

Pięćdziesiąt kilometrów na południowy wschód od Bagna w środkowej Birmie znajduje się Mt Popa. Jest to osobliwy góra na której szczycie jest Sanktuarium z domem dla 37 NAT duchów , przedstawione za pomocą posągów lub makiet. Te duchy były kiedyś tak ważne dla pierwszych królów tego kraju, że jest odprawiali oni konsultacje z Nats przed rozpoczęciem ich panowania.

Mount Popa jest wygasłym, wulkanem, na stokach, którego można znaleźć święty klasztor Popa Taungkalat, który wznosi się dramatycznie na szczycie ogromnej skały. Klasztor jest całkowicie otoczony przez strome urwiska twarzy i oferuje przepiękne widoki na okoliczne równiny i Mount Popa samego.

Aby dotrzeć na szczyt, trzeba zdjąć buty i skarpetki i wspiąć się na 777 kroków na szczyt. Po drodze jest mnóstwo małp, dlatego zaleca się, aby uważać na swoje torby.

Popa oznacza “kwiat” w sanskrycie, a znajdziesz butelkowane kwiaty, które można zakupić jako ofiary w świątyni. Klasztor jest często mylony ze znacznie większa góra nazywana Taung Ma gyi (birmański do “Matki Hill”). Na swój sposób, można również znaleźć najlepsze widoki z Mt Popa orazklasztoru

W pobliżu, na stronie Mount Popa jest ośrodek Mt Popa, piękny i luksusowy 5-gwiazdkowy kompleks hotelowy z doskonałą restauracji, która oferuje dania birmańskie i europejskiej.

 

Inle lake

Wspaniałość jeziora Inle pochodzi nie tylko z pięknych pejzaży ale tez z relacji ich mieszkańców z natura. Najbardziej znanym symbolem unikalnego wodnego świat jeziora Inle, są rybacy z plemienia Inthra, pływające ogrody oraz drewniane domy na chwiejnych palach, wyrastające z jeziora. Należy wiec spędzić część swojego czasu swojej podróży po Birmie i doświadczyć i odbyć ranny rejs po jeziorze.

Przejażdżka łodzią jest oczywiście najbardziej popularny sposobem na poznanie jeziora Inle. Każdego ranka flotylla smukłych drewnianych kajaków wyposażonych w silniki motorowe, transportuje przybyszów w miejsca przyrodnicze, kulturowe, religijne i historyczne. Każdy hotel i pensjonat w mieście może pomóc ci zorganizować wycieczkę , albo po prostu poczekać na kapitana łodzi która podejdzie do ciebie na ulicy.

Wycieczki zazwyczaj zabierają przybyszów do znanych zabytków w północnej części jeziora, takie jak Phaung Daw Oo Paya w Tha Ley, NGA Hpe Kyaung (Skoki Cat klasztor) w miejscowości Nga Phe i pływających ogrodów. Zarezerwuj sobie czas na zobaczenie rybaków Intha, najbardziej fotogenicznych (o świcie) i zobacz ich unikalną technikę wiosłowania łodzią z jedną nogą podczas łowienia druga ręka do ryb. Hydroponiczne rolnictwo, pomidorów rozwinęło się tu na dużą skale i tworzy ogromne pływające ogrody. Rejs po kanałach osaczony przez pływające ogrody jest po prostu wspaniały.

www.birmawycieczki.pl lub Birma  przewodnik

 

Mandaley

Birma wycieczki

Mandalay jest drugim co do wielkości miastem w Birmie (po Rangun) i było stolica Birmy. Miasto w dalszym ciągu jest ośrodkiem gospodarczym i religijnym górnej Birmy. Mandalay najbardziej znany jest ze swojej różnorodności kulturowej oraz centrum skupionego wokół Pałacu Królewskiego. Połowa mnichów Birmy przebywania w Mandalay i jego okolicach.

Mandalay jest etnicznie zróżnicowana, z Birmańczycy (Burmans) tworzące nieznaczna większość. W ostatnich latach nastąpił poważny napływ Chińczyków z Chin kontynentalnych, a lokalnym chińskim (zarówno niedawnych imigrantów i potomków imigrantów epoki kolonialnej) . Stanowią oni od 30 do 40% populacji. Inne powszechne grupy etniczne obejmują Shan, którzy są etnicznie i językowo związany z Tajami i Laosu, a Karen (Kayin). Istnieje spora liczba ludności etnicznej Indian, w tym Nepalis i Sikhów.

Nazwa “Mandalay” jest chyba najbardziej kojarzy się z Birma z powodu słynnego poematu Rudyarda Kiplinga, który w rzeczywistości spędził tylko dwa dni w kraju i nigdy nie przyjechał do Mandali. A jednak jest to miasto które powinno cię zainteresować i znaleźć się na planach tw Jeżeli masz trochę czasu na zwiedzanie, jest ich wiele wyśmienitych świątyń, klasztorów i rynków, a także duży wybór ulicznego jedzenia i pagórków z widokami na wzgórza Mandalay.

W porównaniu do wielu starożytnych stolic rozsianych po całym kraju, Mandalay jest w rzeczywistości stosunkowo nowy miastem, zostało zbudowane w 1857 roku, kiedy to król Mindon próbował odbudować prestiż po porażce w II wojnie brytyjsko-birmańskiej.

W związku z tym został zbudowany na wielką skalę a jego ulice oparte sa na systemie siatki (numerowane północy na południe 1 do 49. i od wschodu na zachód 50. do 90.). Poruszanie się po centrum miasta jest bardzo proste Na odwiedzenie zasługuje w południowo-zachodniej części Mandalay Pałacu fosy, w pobliżu Mandalay Stacja kolejowa i jej różne rynki, restauracje i świątynie. Na uwagę zasługuje Mandalay Hill, The Shwenandaw lub Shwe In Bin monasteries lub Mahamuni Temple.

Nagpali beach

Birma wycieczki

Ngapali (wymawiane Napally i pochodzi od włoskiego miasta Neapolu) jest czołowym miejscem kurortów i stacjonarnej rekreacji plażowej w Birmie. Znajduje się na wybrzeżu
Zatoki Bengalskiej w Rakhine, jego główną cechą jest idylliczny pas białego piasku zadrzewione palmami wybrzeża. Bardzo wiele ośrodków położonych  jest obok tradycyjnych wiosek rybackich.

Powstają już nowe inwestycje hotelowe na plażach bliżej lotniska (nazwane Thandwe -około sześciu kilometrów na północ od głównej plaży).

Ngapali charakteryzuje się relaksem i słońcem. Są tez inne atrakcje obejmujące: podróże na lokalnych łodziach rybackich; spływ kajakowe; nurkowanie wśród kolorowych ryb; Oferowana jest też jazda na rowerze lub motorami w dół plaży oraz okolicznych wsi.
Aby dowiedzieć się więcej na temat sportów wodnych, przejdź do strony Ngapali Water Sport Center. Ngapali posiada również 18 pol golfowych. Surfing jest możliwe podczas pory monsunowej, co jest to najcichsza pora roku w Ngapali, niektóre hotele mogą być pozamykane- i może padać deszcz przez dłużą cześć dnia.

Pierwsza wioska rybacka jest około dwa lub trzy kilometry w dół plaży od głównej odcinka hoteli (odległość zależy od hotelu przebywają at) i można dojść tam pieszo. Aby odkryć dalsza cześć plaży wskazane jest, aby wypożyczyć rower (około K2000 / godzinę), motocykl (około K3000 / godzinę). Można tez załapać się na  wycieczkę łodzią rybacką.
Mogą one być organizowane przez hotel

Wycieczki łodzią oferują odwiedziny w  wioskach rybackich lub  wysp tuż przy brzegu; oraz nurkowanie z maska. Jeśli czujesz się na siłach, możesz również zobaczyć posag Buddy rowerem lub motocyklem. Należy pamiętać, że końcowy odcinek jest dość stromy i skalisty. Z okolicy! “posagu Buddy” widać całą zatokę. Pierwszą wioska rybacka jest około dwa lub trzy kilometry w dół plaży od głównego odcinku hoteli (odległość zależy od hotelu) i można dojść tam pieszo.

Zespól
www.birmawycieczki.com
Birma wycieczki Birma przewodnik