Co się nosi, w czym przyjechać i jak się spakować jadąc do Birmy.

Birma wycieczki
Kiedy pierwszy raz wyjdziesz z lotniska w Birmie, szybko zauważysz, że miejscowi mają na sobie strój, który być może nie jest ci znany. Wydaje się, że mężczyźni noszą coś podobnego do spódnicy a kobiety noszą olśnewające i żywe kolorowe w stroje, które pokrywają całe ich ciało. To tradycyjny strój Birmy i nazywa się longyi. Ponieważ Myanmar jest bardzo konserwatywnym krajem, mieszkańcy w miejscach publicznych zasłaniaj ciało tak bardzo, jak to możliwe. Mając to na uwadze, warto jest zwrócić uwagę jak miejscowi się ubierają i przygotowując się swoją walizkę w podróż do Birmy.

 

Wskazówki dla kobiet oraz mężczyzn.

 

Birma wycieczki
Podczas gdy trendy odzieżowe zaczynają powoli zmieniać się w Birmie, ogólnie rzecz biorąc kraj ten jest bardzo konserwatywny. W szczególności dotyczy to kobiet, ale też dotyczy mężczyzn.
Kobiety: Podobnie jak w pozostałej części Azji, należy unikać odsłania ciała w sposób taki jak to jest w Europie. Ramiona i kolana powinny być zawsze zakryte. Pamiętać szczególnie o tym należy w miejscach kultu religijnego, gdzie po prostu nie wejdziesz w skąpie ubranym stroju. Mężczyźni: Kodeks nie jest dla ciebie tak surowy, ale pamiętaj, że w miejscach zakonnych muszą być przykryte kolana. Jeśli zdarzy ci się nosić szorty, wtedy możesz kupić longyi.

 

Pakowanie- Co z pogodą?

 

Październik – Luty: Znany jako “pora sucha”. Ogólnie temperatury są nieco chłodniejsze w tych miesiącach, ale mimo to jesteś w tropikach, więc temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni. Lekki materiał bawełniany i lniany jest świetny. Jeśli wybierasz się w góry (Kalaw lub Hsipaw), nie zapomnij o ciepłym swetrze, ponieważ nocą są zimne i możesz zmarznąć.
Marzec – Maj: Znany jako “gorący sezon”. Temperatury regularnie sięgają do 30 stopni i wyżej. Luźne i wygodne ubrania będą niezbędne. Nie zapomnij o kapeluszu i dużej ilości kremu do opalania.
Czerwiec – Wrzesień: Znany jako “sezon zielony” lub “pora deszczowa”. Spodziewaj się deszczu. Nie mówię tu o waszych małych parasolach. Birma znana jest z dość ciężkiego monsunu. Lekki płaszcz przeciwdeszczowy to dobry pomysł, chociaż w większości przypadków najlepiej sprawdza się płaszcze i parasol, który można kupić w kraju. Połączenie obu lekkich (w ciągu dnia) i ciepłych ubrań (na noc) będzie bardzo rozsądne.

 

Pakowanie docelowe (dla każdego miejsca).

 

Birma wycieczki
Istnieje wiele miejsc, które turyści udają się na zwiedzanie. Poniżej wymieniliśmy najpopularniejsze z nich i czego się spodziewać.
Yangon i południe: Yangon, będąc największym miastem w Birmie, wypada pogodowo bardzo” ciężko” prawie w każdym sezonie. Gorący sezon jest bardzo gorący, a sezon deszczowy jest bardzo mokry. Jest to także najmniej konserwatywne miasto w Birmie, więc nie musisz się martwić o przykrywanie kolan i ramion poza świątyniami.
Bagan i Mandalay: Zarówno Bagan, jak i Mandalay znajdują się w tak zwanej strefie suchej, w wyniku czego są bardzo gorące podczas gorącego sezonu. Lekkie i przewiewne ubrania są koniecznością. Ze względu na przebywanie w strefie suchej, nie otrzymują one dużych opadów w sezonie monsunowym, więc pamiętaj, aby nadal pakować czapki i okulary przeciwsłoneczne.
Shan Stan : Większość Shan State znajduje się na nieco wyższym terenie niż reszta Birmy, więc upewnij się, że pakujesz ciepłe ubrania, które będą potrzebne szczególnie w szczególnie w porze suchej. Jeśli robisz dzienną wędrówkę, wtedy szorty są w porządku, ale wieczorem sadze ze spodnie i swetry mogą się przydać.
Plaże: Generalnie na plażach kobiety mogą nosić bikini. Prawdopodobnie będzie jeszcze kilka pare osób które mogą się przyglądać, ale miejscowi mniej więcej się do tego przyzwyczaili. Bluzy z pewnością nie są potrzebne, ale ubrania z długimi rękawami mogą nas uchronić od komarów.

 

Co nałożyć na stopy?

Jedna para klapek (stringów) i jedna para sportowych butów do chodzenia zazwyczaj sprawiają, że spędzasz czas bardzo wygodnie w Birmie. Flip Flops: Idealne do odwiedzania miejsc kultu religijnego, ponieważ przed wejściem musisz zdjąć obuwie i skarpetki. Jest to postrzegane jako znak szacunku dla Buddy. Klapki można łatwo zdjąć i założyć ponownie. Podczas gorącego sezonu i sezonu monsunowego są najlepsze ze wglądu na gorąco lub deszcze Buty do chodzenia: Nawet w miastach Birma może być trudnym krajem. Wytrzymałe buty pomagają Ci poruszać się po ulicach i ścieżkach gruntowych.

 

Podsumowanie.

 

Skoncentruj się na lekkiej, przewiewnej odzieży podczas pakowania się w podróż do Birmy. Ponieważ może być się bardzo gorąca. Nie należy jednak zapominać o miłym ciepłym swetrze, który ochroni nas przed chłodniejszym klimatem w nocy. Przede wszystkim nie zapomnij uszanować kraju, w którym się znajdujesz i postępuj zgodnie z prostymi zasadami dotyczącymi konserwatywnej etyki obowiązującymi przy tym odzieży.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: