Jęzioro Inle – najczęściej zadawane ptyania

Na temat jęzora  jest tak dużo mieszanych opinii w internacie, że znalezienie właściwej odpowiedzi na konkretne i proste pytanie może być trudne. Nawet pytanie, które wydaje się oczywiste, gdy już się tam znajdziesz, może nie być łatwe, kiedy się tam znajdziesz.Oto niektóre z często zadawanych pytań, które miałem przed wyjazdem i które słyszałem, mam więc nadzieję, że ułatwi to zaplanowanie podróży.

Gdzie jest Inle Lake?

Jest ono  w stanie Shan w Birmie zwanej inaczej  Mjanmar. Jest na północny wschód od Rangun i zajmuje ok. 10 godzin, aby dostać się tam z Yangon.

Gdzie spożywać posiłki nad jeziorem Inle ?

Inle Lake, a dokładniej miasto Nyaung Shwe, w którym przebywa większość ludzi, ma całkiem sporo restauracji, w większości serwujących te same rzeczy. Kilka polecanych przeze mnie “musi iść do” restauracji to:

Restauracja Star Flower, musisz iść! Jest to włoska restauracja w Nyaung Shwe z dala od centrum. Piękne pizzerie ze świetnym jedzeniem, wspaniałą obsługą i świeżą bazylią i pomidorami z pływających ogrodów. Właściciel z rozkoszą i urokiem, wydobył wszystkie składniki sprowadzone z Włoch i z dumą zaprezentował je przy stole. Z dumą prezentował nam swój tradycyjny piec do pizzy. Jedzenie było smaczne i podawane z dobrą atmosferą.
Restauracja hinduska bez nazwy z wyjątkowo ostrym jedzeniem, która znajduje się na szczycie głównego pasa przy ulicy Yone Gyi gdzieś w pobliżu Inle. Wybierasz, jakie  curry lubisz, to jest jedyna decyzja, której potrzebujesz, ponieważ każde curry zawiera te same, których nie potrafię odróżnić. Posiłek był tani, ale jedzenie ” spali” dwa razy.
Jeśli masz ochotę na coś bardziej ekskluzywnego lub jesteś weganinem, wybierz się do The ViewPoint Lodge na moście. Jedzenia było pyszne i mają najszybsze wifi w kraju! Przygotuj się jednak że posiłek będzie kosztował znacznie więcej.

Gdzie się zatrzymać w Inle Lake / Inle Lake?

Jeśli jesteś na nieco większym budżecie i możesz sobie pozwolić na pozostanie w ośrodkach nad jeziorem, prawdopodobnie zatrzymasz się w miejscowości Nyaung Shwe na północnym krańcu jeziora. Całkiem możliwe że w podobnej cenie co taksówka, możesz dopłynąć do resortu łodzią. Jest też mnóstwo miejsc noclegowych dla osób z mniejszym budżetem, choć większość z nich to ok. 30 USD za podstawowy pokój.
Trzymaj się z dala od hotelu Lady Princess przy ulicy Myawaddy Road. Chociaż pokój był czysty i miejsce było dobrze utrzymane z dobrym śniadaniem, kobieta, która posiadała to miejsce była potworem! Ona nie tylko zepsuła nam wycieczkę łodzią, ale ogólnie była okropnie niegrzeczna i niekoniecznie nieprzyjemna. Ona również zapomniała nam powiedzieć, że zamyka bramę o 21:30, więc zostaliśmy zamknięci po powrocie z kolacji. Lokalizacja też nie jest taka wspaniała. UNIKNĄĆ!
W porównaniu, niektórzy przyjaciele zatrzymali się w bardziej centralnie położonym hotelu Richland, i chociaż może nie tak czysto, to było bardzo odpowiednie, tanie, personel był przyjazny, fantastyczne położenie i restauracja oraz pokoi.

Co zobaczyć i robić nad jęzorem Inle ?

Birma wycieczki

Rybacy i mieszkańcy, którzy spędzają swoje życie nad jeziorem, pielęgnują swoje pływające ogrody i podziwianie otaczającej je scenerii, są główną atrakcją, a przejażdżka łodzią po jeziorze jest oczywistym obowiązkiem. Uważaj jednak na te podróże, ponieważ często możesz spędzić więcej czasu na robieniu zakupów niż na przepięknej scenerii jezior. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj …
Jeśli chcesz trochę odpocząć od wody, możesz wypożyczyć rower na cały dzień. Daje to możliwość zobaczenia okolicznych klasztorów, miast, a nawet winnicy! Więcej informacji na temat tego wszystkiego, a szczególnie na temat jazdy na rowerze tutaj.

Jak dojechać do Inle Lake?

Najlepsze połączenie autobusowe lub samolotem jest z głównych węzłów, takich jak Yangon, Mandalay i Bagan. Autobusy zazwyczaj kursują w nocy i zapewniają wysoki komfort podroży. Samoloty niestety startują wcześniej rano i jest bardzo szybka i wygodna opcja podroży ale tylko dla tych co lubią ranne wstawanie

Jak duże jest jezioro Inle 
13,5 mil długości i 7 mil szerokości

Lotnisko Inle Lake?
Lokalne lotnisko do Inle Lake to Heho.

Inle Lake lub Nyaung Shwe?
Zasadniczo to samo miejsce. Nyaung Shwe jest największym miastem połączonym nad jeziorem, w którym znajdziesz najbardziej przyjazne dla budżetu zakwaterowanie, sklepy i biura podróży. Możliwe jest pozostanie na samym jeziorze, jednak są to głównie ośrodki wypoczynkowe i takie nie są przyjazne dla plecaka.

Co to jest festiwal w jeziorze Inle?
Znany również jako festiwal balonowy Taunggyi, festiwal inle lake odbywa się raz w roku pod koniec października / listopada. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

 

Co zobaczyć i robić nad jęzorem Inle ?

 

Birma wycieczki

Rybacy i mieszkańcy, którzy spędzają swoje życie nad jeziorem, pielęgnują swoje pływające ogrody i podziwianie otaczającej je scenerii, są główną atrakcją, a przejażdżka łodzią po  jeziorze jest oczywistym obowiązkiem. Uważaj jednak na te podróże, ponieważ często możesz spędzić więcej czasu na robieniu zakupów niż na przepięknej scenerii jezior. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj …
Jeśli chcesz trochę odpocząć od wody, możesz wypożyczyć rower na cały dzień. Daje to możliwość zobaczenia okolicznych klasztorów, miast, a nawet winnicy! Więcej informacji na temat tego wszystkiego, a szczególnie na temat jazdy na rowerze tutaj.

Jak dojechać do Inle Lake?

Najlepsze połączenie autobusowe lub samolotem jest z głównych węzłów, takich jak Yangon, Mandalay i Bagan. Autobusy zazwyczaj kursują w nocy i zapewniają wysoki komfort podroży. Samoloty niestety startują wcześniej rano i jest bardzo szybka i wygodna opcja podroży ale tylko dla tych co lubią ranne wstawanie

Jak długo można spędzić w Inle Lake?

Wiele osób chce wiedzieć, ile dni spędzić w nad jeziorem  Inle Lake. Jest to osobisty wybór, całodniowa wycieczka łódką od wschodu do zachodu słońca może obejmować większość stron i daje wgląd w życie na jeziorze, więc jeśli masz tylko jeden dzień, to jest w porządku. Powiedziałbym jednak, że 3-4 dni to odpowiednia ilość czasu, aby zobaczyć i zobaczyć wiele różnych rzeczy i naprawdę poczuć to miejsce. Byłem tam przez 4 dni i to

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: