6 faktów o Birmie które trzeba zanć przed przyjazdem

Dziś podzielę się i udzielę pare rad dla osób podróżujących do Mjamaru, kraj dawniej  znany jako Birma. Mjanmar jest krajem w południowo-wschodniej Azji który jeszcze nie jest zadeptany  przez turystów, tak jak jego sąsiednia Tajlandia, Indie lub Vietnam. Mjanmar otworzył się na  turystów w ostatnich 5 latach, jest jeszcze wiele pełen sekretów i tajemnic.

Na początek kilka faktów.

1. W kraju używa się kyat jako waluty i mówi głównie języku birmański, który brzmi i wygląda całkowicie inaczej niż u jego azjatyckich sąsiadów! Trzeba zwrócić uwagę że język birmański nie jest jedynym, są tez języki lokalne.                                                                                                                                                                   2. Mówiąc o mieszkańcach, są cudownie przyjazny i otwarci, ale jak zawsze, należy pamiętać i uważać na   oszustwa i mieć zdrowym rozsądek.
3. Stolicą jest Naypyidaw, ale jest tam nie wiele do zobaczenia tam, oprócz dużych pustych dróg i budynków rządowych.                                                                                                                                                  4. 4. Moda zachodnia (na szczęście) nie doszyła do tej część świata , więc nie zdziw się zobaczysz mężczyzn noszących spódnice o nazwie longyi.
5. Kobiety noszą Thanaka,  czyli żółte pasty które po wyschnięciu wyglądają jak puder i chronią skórę przed słońcem.                                                                                                                                                                     6. Herbaciarnie to popularne  miejsca, gdzie ludzie spotkają się, porozmawiać, zjeść śniadanie, napić się herbaty (oczywiście!) Należy pamiętać, że podczas wizyty herbaciarnia, talerz ciastek będą przenoszone do Ciebie bez względu na to, czy pytasz o to czy nie.

 

Birma ma zaledwie pare dobrze znanych tras turystycznych,  jednak nie można powiedzieć, że jest zadeptana  przez turystów. Trasy te są zazwyczaj wypełniona niesamowitych atrakcjami i są promowane przez  rząd.  Schwedagon Pagoda jest dobrym miejscem, aby rozpocząć swoją podróż  i sprawia niesamowite wrażenie wieczorem. Pagoda o wysokości 110 metrów wysokości, jest odwiedzania przez mieszkańców, którzy odprawiać będą tam swoje rytuały.

Wygodna, ale raczej długa jazda autobusem  (około 10 godzin) dzieli od Bagan. Miasto o bogatej historii i pełne unikalnych świątyni i  pagód.,które rozciągają jak okiem sięgnąć. W Baganie zobaczysz najlepsze wschody i zachody słońca w całej Azji Południowo-Wschodniej. Innym miejscem nie do przeoczenia w Birmie jest Jezioro Inle. Relaks na łodzi na przy jeziorze przy czystej,  ciemno-niebieskiej wodzie, w otoczeniu gór w otoczeniu rybaków, wiosłujących na jednej nodze. To wspaniałe uczucie być tak oderwany od świata zachodniego i otoczony przez dźwięki natury. Rangun polski przewodnik.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: