Rangun przewodnik

Rangun informator
Myanmar: kraj głęboko duchowy i urzekający, jest miejscem, które pozostawia wieczne wrażenie na tych, którzy odwiedzają. Ta dawna kolonia brytyjska graniczy z Indiami, Bangladeszem, Laosem i Tajlandią. Największym miastem miasta jest dawna stolica w Yangonie, licząca 7 milionów mieszkańców.
Uważa się, że oddanie buddyzmu w to jest; bez wątpienia zobaczysz błyszczącą, złotą igłę Pagonu Szwedzkiego, unoszącą się nad resztą miasta, kamień węgielny buddyzmu we wszystkich Myanmarach. Wraz z tradycyjnymi budowlami, rdzeń miasta Yangon jest także tam, gdzie znajduje się największa liczba budynków w czasach kolonialnych w regionie. Uwzględniłem niektóre z najważniejszych zabytków w Yangonie, a także niektóre z moich ulubionych miejsc do jedzenia w mieście.
Birma wycieczki

Birma wycieczki

Pagoda Shwedagon
Dominując panoramę miasta, jest najbardziej szanowaną pagodą w Myanmarze i najbardziej ikonicznym symbolem całego kraju; beacon buddyzmu. Lśnienie ponad 4.500 diamentami otaczającymi jego stupę i niekończące się warstwy złota, uważa się, że święte relikwie są tu urządzone, w tym włosy samego Buddy.
Sercem buddyzmu w kraju jest otoczony dziesiątkami starannie urządzonych budynków i posągów. Chodzić wśród miejscowych ludzi, którzy modlą się i ofiarowują, i doświadczaj prawdziwego oddania mieszkańców. Jednym z najlepszych momentów zwiedzania jest nocą, w której gromadzą się hordy rodzin i wielbicieli.

Rynek Bogyoke Aung San (rynek Scott)
Kiedyś w czasach kolonialnych komisarz miejski nazwał ten rynek publiczny w centrum miasta w Yangonie, jest przykładem architektury kolonialnej. Rynek labiryntowy sprzedaje się w ogóle: rękodzieło Myanmaru, dzieła sztuki, klejnoty, takie jak birmański jade i rubin, tradycyjne stroje, artefakty, tkaniny i inne. Jeśli musisz wymienić pieniądze, znajdziesz najlepsze ceny (black-market) zlokalizowane w sklepach z biżuterią. Oczywiście, każdy dobry rynek publiczny, którego warto jej soli, oferuje jedzenie, a to nie jest wyjątek: tutaj znajdziesz wspaniałe potrawy z różnych zakątków kraju. Moim zdaniem najlepsze mohingya (ryby curry, narodowe danie z Myanmaru) można znaleźć tutaj! Rynek jest zamknięty w poniedziałki i święta.

Sulej Pagoda
Ponad 2,500 lat, ta pozłacana stupa w centrum Yangon jest użytecznym punktem odniesienia do nawigacji w centrum miasta. Kluczowym punktem w mieście z jego świecącą sferą, jest punkt zmotoryzowania politycznych demonstracji i polityki, a jako taki odegrał dużą rolę we współczesnej polityce birmańskiej. W nocy, gdy złoto odbija się wieczorem, znajdziesz tutaj tętniący życiem rynek ulicznych sprzedawców wszelkiego rodzaju pysznych potraw z Birmy (które odzwierciedlają kulinarne wpływy sąsiednich Indii, Chin, Tajlandii i Laosu).
Niektóre specjały spróbować to: indyjskie pieczywo, takie jak roti i paratha, sałatka z makaronem birmańskim

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: