Jedz do Birmy, zanim będzie za późno!

“To jest Birma i nie przypomina to żadnej ziemi, o której wiesz.”
-Rudyard Kipling, Letters from the East (1898)

Sytuacja zmienia się wszędzie na świecie, ale być może ta globalna metamorfoza może być najlepiej przedstawiona w Mjanmar, gdzie turyści powoli odkrywają ten kraj, a bariery w podróżowaniu są rozkładane.  Nadejdzie dzień, w którym granice z Tajlandią zostaną otwarte, a ten dziewiczy, kulturalny cel podróży zostanie zatopiony przez tsunami z budżetowymi turystami, którzy wyruszą z sąsiedniego królestwa.

 Inle Lake, Mjanmar.
Na razie Myanmar ma wszystko. Wspaniałe plaże, starożytne świątynie, zagubione wioski i miejsca, które są tak odległe, że Lonely Planet jeszcze o nich nie wspomina. Jeśli jesteś nieustraszonym podróżnikiem, który uwielbia czuć się tak, jakby odkrył nowe ziemie, Mjanmar jest dla Ciebie. Ale ten niegdyś ukryty i rzadko odwiedzany skarb jest obecnie odkrywany na wielką skalę, więc jak długo masz? Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim granice zostaną otwarte, ale to nie powstrzymało całkowicie turystyki.

Ponieważ musisz zarezerwować lot z sąsiedniego kraju, zatrzymujesz tylko tych, którzy są mniej ryzykowni lub mają mniejszy budżet. Na głównym szlaku turystycznych ” musisz zobaczyć”  Birmie pozostało jeszcze kilka lat, ale jeśli jesteś na tej stronie internetowej stworzonej dla osób z duszą nieznaną, to i tak nie pozostaniesz na tym szlaku. W takim przypadku data wygaśnięcia Myanmaru jest nadal oddalona o lata i lata. Zawsze znajdą się miejsca, w których można odkryć, gdzie plemiona i wioski zagubione w czasie będą zdumione, widząc obcą twarz.

Inle Lake, Mjanmar.
Polecamy wizyte w niezwykle popularnym jeziorze Inle Lake, ale nie zostawaj  na północnych krańcach jeziora, kieruj się jak najdalej na południe. Wynajmij przewoźnika, który jest gotów zabrać cię do granic strefy “bez pozwolenia” i wędrować po wioskach, w których życie nie zmieniło się od wieków! Pewnie jest wiele miejsc w Mjanmar, które są “na uboczu”, ale jesteś w Birmie! Jesteś już gdzieś, dokąd dojeżdża niewiele osób. Miejsce tak mistyczne, że większość ludzi będzie zdumiona, kiedy usłyszą, że postawiłeś stopę na tak egzotycznym kraju. Mjanmar nie jest w żadnym wypadku ważnym punktem wakacyjnym (chociaż się zmienia), więc nie martw się o to, że jesteś na “szlaku turystycznym”. Na tym szlaku jest tyle niesamowitych rzeczy do zobaczenia.

Bagan.

Birma wycieczki

Zdumiewające świątynie Bagan są tak niewiarygodne, że żaden inny turysta nie może oderwać się i nie podziwiać ich wielkości. Przejeżdżają tak wiele kilometrów w każdym kierunku, że nawet z hordami autobusów wycieczkowych, które codziennie zjeżdżają na to miejsce, możesz znaleźć dla siebie kawałek stupy. Zapytaj miejscowych, gdzie znajdują się ulubione miejsca i prawdopodobnie będziesz obserwował zachód słońca. Bagan to jedno miejsce, które MUSISZ zobaczyć i wkrótce! Liczba ludzi, którzy zaczynają oglądać te te świątynie, zbiera żniwo na tych starożytnych strukturach.  Bagan nie będzie tak na zawsze, więc jest to główny powód, dla którego musisz teraz udać się do Birmy.

Na razie możesz odwiedzić   z jej uroczą, chronioną ludnością i obserwować atmosferę czasu. Mjanmar jest jedną z ostatnich prawdziwych granic podróży na naszej planecie i przechodzi przez poważną transformację, gdy mówimy. Musisz spakować walizki i zarezerwować bilet.

“Byłem tam przed wszystkimi tymi hotelami”, – jeżeli chcesz się tak poczuć to teraz jest czas na wyjazd     Z klejnotami takimi jak Myanmar, istnieje małe okno czasu, zanim rozpocznie się masowa turystyka i

 

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: