Wędrówki po Birmie- regionie Kawla. Birma informator

Wysoko w zachodniej części stanu Shan, Kalaw jest starą stacją na wzgórzu o wyluzowanej atmosferze, odświeżającym klimacie i malowniczych widokach. Wiele z oryginalnych budynków epoki kolonialnej Kalaw pozostaje, i jest również znany jako mekka trekkingowa Myanmar.
Niezależnie od tego, czy jesteś po krótkiej przechadzce, aby rozkoszować się atmosferą i podziwiać widoki na wzgórza i kolorowe ulice z kwiatami, lub dłuższą wielodniową wyprawę do Inle Lake lub Pindaya, aby zobaczyć życie lokalnych plemion górskich, Kalaw oferuje szeroką gamę możliwości eksploracji – i swobodę swobodnego przemieszczania się, która nie zawsze jest możliwa w innych odległych częściach Birmy.

Krótkie spacery i pobliskie atrakcje

Krótsze spacery wi wokół Kalaw można łatwo zrobić niezależnie. Aby uzyskać wspaniałe widoki na Kalaw, jego rynek i okoliczne wzgórza, możesz udać się do pagody Thein Taung i klasztoru, który znajduje się na północ od Union Highway (główna droga przez Kalaw) i prowadzi buddyjski klasztor.
Przyjemny spacer na południowy zachód od centralnego rynku przeniesie Cię do pagody Hnee, w której znajdziesz 500-letniego bambusa Buddę i Shwe U Min pagoda (Shwe Oo Min Paya), jaskini wypełnionej złotymi buddami. 
Oddalony o 40 minut jazdy taksówką od Kalaw, jest obóz został założony w 2011 roku w celu ochrony lokalnego środowiska i opieki nad starzeniem się i słabymi słoniami, umożliwiając jednocześnie odwiedzającym ich zobaczenie w ich naturalnym środowisku. Krótkie przejażdżki na słoniach są dozwolone, ale wszystkie zajęcia prowadzone są przede wszystkim z myślą o dobrostanie zwierząt. W okolicy dostępne są różne opcje trekkingowe.

Longer treks
Because it offers such an interesting and scenic route to another one of the Myanmar’s tourist highlights, the hike to Inle Lake tends to be the most popular long-distance trek. It typically takes two days, including one overnight stay at a homestay or monastery. Tours include cooked meals and bedding, and your bags can be taken separately by car to your hotel in Inle Lake.
For a more immersive experience, and to really get a taste of the life of the local Danu, Pa-O, Palaung and Taung Yo ethnic groups, you can go on a longer or three-day hike.

 

 

 

 

 

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: