Wędrówka w regionie Pindaya. Birma Informator

Trekking w Pindaya
15 wrzenia 2017 r. | Pindaya

Jedną z największych przyjemności podróży w Mjanmar ( Birma) , a szczególnie w Shan State, jest trekking. Kręte wokół wzgórz i gór, drogi wydają się zawsze otwierać nowe, zachwycające widoki. Nawet w gorącym sezonie chłodne wiatry odrywają się od bijącego słońca, podczas gdy jego promienie tańczą nad farmami i migoczącymi pagodami.

Wielu turystów odkryło już trasę  Kalaw-to-Inle Lake. A dla zdeterminowanego długodystansowca są też  ścieżki od Kalawa do Pindayi. Ale opowiedzmy trochę o jednodniowym spacerze z miasta Pindaya. To na uboczu – wśród turystów! – i podnosi cię wysoko na widok tej wsi z lotu ptaka, która przywodzi na myśl krainy dr Seussa.

Zaczynasz w klasztorze Shwe Bone Thar. Idąc ścieżką, którą mieszkańcy wioski używają do wejścia na rynek, przechodzisz przez gaje bambusowe,  i sosny. Kwitną egzotyczne rośliny kwitnące (inny kolor w każdym sezonie). Natkniesz się na zbiorniki wodne, w których kobiety myją kosze warzyw  i strome zbocza gór, gdzie wieśniacy zbierają i przetwarzają zieloną herbatę.

W końcu docierasz do wioski Kan Hla Kone. Miejscowy klasztor oferuje miejsce do odpoczynku. To wszystko z górki tutaj. A najlepsza nagroda jeszcze nadejdzie. Przejażdżka przez pola uprawne prowadzi do wyjątkowo gęstej dżungli u podnóża wzgórz, gdzie mineralne niebieskie baseny są stale uzupełniane przez bulgoczące sprężyny. To jest źródło rzeki Zawgyi. W pobliżu, wieśniacy mają bujne ogrody z zieloną fasolą, pomidorami i dynią. Zanurzasz zmęczone stopy w zimnej wodzie. A może wskakujesz wprost?

Według miejscowej legendy, termin Pindaya jest wychodzi od  słowa Pinguya, co tłumaczy się “Podjęty pająk” w języku birmańskim. Nazwa pochodzi od legendy, że kiedyś był duży pająk, który mieszkał w jaskiniach i porwał miejscową księżniczkę. Księżniczka została uratowana, gdy gigantyczny pająk został zabity przez księcia za pomocą łuku i strzały. Kiedy pająk został zabity, książę miał wykrzyczeć, że pokonał pająka, to znaczy zabił go. Tak więc okrzyk stał się nazwą regionu, a od niego Pindaya otrzymała swoją nazwę.

Birma wycieczki

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: