Plaża Ngwe Saung. Mój 3 dniowy wypad z Rangunu. Birma informator.

Będąc kolejny w Rangunie, pytając o najbliższą plaże od miasta najczęstszą odpowiedzią była Ngwe Saung. Wiec mając pare dni wolnego czasy, postanowiłem się tam wybrać. Spojrzałem na dystans na Google map widząc ze nie jest to daleko postanowiłem podróż odbyć autobusem. Podróż jednak okazała się dłuższa niż oczekiwałem. Wyjechałem o 8 pm i oczekiwałem być na plaży około północy, niestety byłem na plaży dopiero nad ranem.

Birma wycieczkiNgwe Saung (dosłownie Silver Beach). Ngwe Saung jest najlepszym miejscem na plażę w Delcie i w poliżu Rangun. Ngwe Saung jest nieco bardziej ekskluzywny i ekskluzywna niż Chaungtha. Przyciąga do niego mieszankę zamożnych mieszkańców Rangun z jednej strony, a drugorzędnych turystów z drugiej. . A ten ostatni wybiera się  na bardziej wyodrębnioną stronę południową, gdzie jest większy  wybór małych pensjonatów zapewnia tańsze zakwaterowanie. Plaża obejmuje 14 km (9 mil) delikatne wybrzeże , złoty piasek, budynki otoczone palmami. Jak na razie plaża sama w sobie pozostaje chwalebnie nienaruszona Jednak nowe, wysokiej klasy ośrodki powstają już co roku. Wyposażone w baseny, spa i obiekty sportowe. Krótka fala w czasie odpływu prowadzi do wyspy Lovers ‘, tuż przy zatoce. Wyspa otoczona jest przezroczystą, turkusową wodą.

Na drugi dzień postanowiłem wypożyczyć motorek w poniższej wiosce i wybrać się na inna okoliczną plaże zwana Kanthaya, która okazała się być dziewicza i zupełnie niedostępna. Jest mało prawdopodobne, aby

Birma wycieczka

wpadać na innych turystów tutaj, dając to autentyczne, off-the-beaten track. W 1995 roku wybudowano tu luksusowy ośrodek przy plaży, z okazji obchodów Złotego Jubileuszu Sił Zbrojnych. Zostało on jednak porzucony. Jego upiorne budynki są swobodnie pozostawione sobie wznoszą się  między plażą a drogą. Sielankowa, wyłożona palmami, złotą piaszczystą plażę rozciąga się na 5 km (3 mil), a morze jest płytkie i spokojne. Jest kilka małych restauracji w mieście Kanthaya, przy głównej drodze, która biegnie równolegle do plaży. Na południu plaży znajduje się bar, który serwuje zimne piwo i oferuje wspaniałe widoki na plażę.

 

 

 

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: