Czy warto podróżować samemu po Azji czy może lepiej z firmą?

Dla wielu podróżujących między kontynentalnie, pozostaje zawsze pytanie jak podróżować? czy z firmą z polski, czy z grupą, czy indywidualnie z partnerem lub szukać lokalnej firmy w kraju? Odpowiedz będzie zawsze uzależniona od tego do jakiego kraju jedziesz oraz ile osób ze sobą zabierasz?

W krajach jak Tajlandia lub Wietnam jest bardzo łatwo podróżować indywidualnie bez potrzeby kontaktu o pomoc jakikolwiek  firmy lub przewodnika. Oczywiście przy wycieczce z 30 osobami z raninbow tour przeloty czarterowe oraz hotele są o wile tańsze, ale jest to rodzaj podróżowania pełen niespodzianek niekoniecznie w stylu którym chcielibyśmy odpocząć od pracy i tłumów.

Birma wycieczki

Więc może samemu. Otóż kraje jak Tajlandii na pewno tak. Łatwo jest zarezerwować bilet lub nocleg przez internet. znajdziemy duży wybór transportu oraz już miejscowych bur podróży, którzy już na miejscu zaoferują wycieczkę faktywną. Oczywiście może się zdążyć, że jak nie wykupimy transportu z wyprzedzeniem to może już on nie czekać na nas w kraju. Poza tym taka podróż wymaga sporej ilości czasu na przygotowaniu lub rozmowach i instrukcjach co, jak i gdzie, ponieważ trudno wszystko ogarnąć jak się gdzieś nie było.

W krajach takich jak Birma, Kambodża oraz Nepal gdzie turystka oraz jej serwis jest w powijakach czyli na bardzo niedorozwiniętym poziomie, tego rodzaju podróżowanie będzie bardzo uciążliwe. Dlaczego? Ponieważ kraje te nie mają jeszcze rozwiniętego serwisu turystycznego, pomocy rządowych a ludzie często maja problem porozumieniem się z obcokrajowcem. Szczególnie w Birmie podróżowanie z plecakiem samemu może się wydawać jako wspaniały, romantyczny wyjazd. W praktyce może być bardzo nudnym i nie ciekawym doświadczeniem.

Można też wybrać się z firma która organizuje takie wyjazdy i których coraz częściej pojawia się w Internecie. Czy wychodzi to bardzo drogo? Zależy. W przypadku podróży w 2 osoby lub 3 w Birmie mogą być dosyć duże. Jednak przy podróży w 8 lub 10 osób koszty takiego wyjazdu naprawdę spadają do już realnego poziomu. Firma taka bierze na siebie ciężar dbania o jak najlepszą trasę oraz formę transportu.

Więc postaraj się porozmawiać ze swymi przyjaciółmi następnym razem o swoich planach na wakacje po Azji. Możliwe że również oni będą zainteresowani oraz dołączą do ciebie w twoich planach, Wyjdzie to w tedy o wiele taniej oraz bez stresowo pod jeszcze jednym warunkiem, jeżeli znajdziesz odpowiedniego partnera który pomoże ci taką wycieczkę zorganizować.

 

Birma wycieczki

5 Replies to “Czy warto podróżować samemu po Azji czy może lepiej z firmą?”

Świat Toli

Grudzień 14, 2017 at 8:59 am

Byłam kiedyś w Azji, ale bardzo blisko granicy i na chwilę.. Myślę że sama bałabym się podróżować po tym kontynencie.

Reply

Anna

Grudzień 14, 2017 at 10:12 am

Ja na początek na pewno wybrałabym się “z firmą”. 🙂

Reply

Jull Krajewska

Grudzień 14, 2017 at 9:51 pm

chętnie wybrałabym się w podróż do azji 🙂 ale narazie muszę poczekać aż mój maluch podrośnie 🙂

Reply

Olka

Grudzień 21, 2017 at 8:45 am

Moim zdaniem osoby, które kompletnie nie są obeznane z krajami azjatyckimi powinny rozważyć skorzystanie za pierwszym razem z oferty jakiegoś biura podróży. Później, kiedy nieco lepiej poznają tamtejsze realia, mogą na spokojnie działać samodzielnie.

Reply

Irena

Grudzień 21, 2017 at 5:18 pm

Hmm, ja na pewno sama tam nie pojadę, ale z firmą zdecydowanie tak. Natomiast mój syn po raz pierwszy pojechał sam aż na 2 m-ce i teraz wciąż tam wraca, zwiedza , podziwia i zachwyca się pięknem różnorodnej przyrody ale i ludźmi 🙂

Reply

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: