Tradycyjne prezenty które warto przywiesć z Birmy.

Podróżni są również często są też kolekcjonerami. Z wakacji często powracamy ze wspaniałymi  wspomnieniami, ale  też pamiątkami, które przypominają nam o egzotyce i unikalności miejsc w z których wracamy. Rękawice skórzane z Argentyny, autentyczna chińska herbata, niemieckie kufle do piwa, tradycyjne weneckie maski z Włoch lub marokańskie ceramiki, lista może być długa . Birma była odcięta od świata od pięćdziesięciu lat, a w ostatnich latach znalazł się na szczycie list wycieczek najbardziej popularnych krajów w Azji do odwiedzenia.

Birma wycieczki

Manadalay. Największym miastem w Birmie jest oczywiście, ale za stolice kultury w Birmie wymienia się Mandalay. Turyści często mają możliwość zobaczenia Mandalay Marionette Theatre jako okno starożytnej kultuBirmy. Znany także jako Teatr Kukiełek Mandalay, który został założony przez Ma Ma Naing i Naing Ye Mar w 1986 roku, a od tamtej pory zespół wygrał krajowe nagrody i wyjeżdżał za granicę. Oczywiście można kupić ręcznie robione lalki. Jest to okazja, aby nie tylko wziąć trochę magi do domu, ale również utrzymać żywą formę sztuki, która została zagrożona wyginięciem.

Rangun. Papierowe  zabawki, których wzorami są często dzikie zwierzęta, w tym tygrysy, lwy, sowy i słonie – wszystkie są  tradycyjnie pomalowane metodą która może zająć parę  dni. Cudzoziemcy widzą ich wartość jako prezenty i można je znaleźć w sklepach, które znajdują się w okolicach Shwedagon. Kosztują około 1000 a 25 000 kyat. W Birmie uważa się, że takie zabawki z wizerunkiem zwierząt przynoszą powodzenie.

Jezioro Inle- położone w samym sercu stanu Shan, odwiedza dużo  podróżnych aby zobaczyć pływające ogrody, drewniane wioski na palach, zrobić zdjęća miejscowych rybaków łapiących ryby bambusem. W kurorcie Shwe Inn Tha Floating Resort można zwiedzić centrum jedwabiu i bawełny oraz  zobaczyć rzemieślników pracujących w procesie tkania. Jest to żmudne zadanie, a lotos jest jednym z najdroższych wyrobów włókienniczych na świecie – mały szalik wymaga około 4000 łodyg. Chłodzi latem i rozgrzewa zimą. Tkanina lotosowa jest wysoce oddychająca, naturalnie wodoodporna i noszona przez cały rok. Birmańska tradycja twierdzi, że pomaga złagodzić bóle głowy, bóle szyi i problemy zdrowotne związane z gardłem, płucami i sercem.

Birma wycieczki

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: