Przekraczanie granicy Birmy z Tajlandią lądem 

Przekraczanie granicy Birmy z Tajlandią lądem

Jeśli chcesz przekroczyć granicę z Myanmarem drogą lądową z Tajlandii, to musisz mieć wizę turystyczną  w paszporcie, e-wizyta do tego celu nie wystarczy. Możesz dostać ją w konsulacie w Bangkoku lub w Chiang Mai. Proces jest tak prosty, jak dostanie się gdziekolwiek indziej. Składa się wniosek z 2 zdjęciami, zostawia się paszport i iszcza się opłatę. Jest opcja odebrania paszportu po 3, 2, 1 dnia lub tego samego dnia.

 

Birma wycieczki

Ja poszedłem do konsulatu w Chiang Mai  i byłem tam może 15min zanim przed otwarciem. Człowiek  za bramą dał mi formularz do wypełnienia (1 strona o tobie i 1 o twoją poprzednią i aktualną pracę). Po wypełnieniu tego na ławkach po drugiej stronie ulicy, zostaliśmy wpuszczeni. My  i trzy inne osoby, które tam były.
Trzeba przynieść  dwa zdjęcia  (białe tło) i paszport .

Musisz przykleić jedno ze zdjęć do dokumentu i oddać wszystkie papiery osobie stojącej za szybą. Twój formularz zostanie sprawdzony, po czym zostawiasz opłatę i wychodzisz. Musisz wrócić w ciągu 3 dni, aby go podnieść.
Jeśli potrzebujesz wizy tego samego dnia, wtedy opłata z a wizę jest wtedy o wiele droższa. Odebranie w takim przypadku w Chiang mai zajmuje 15 minut ale niestety w Bangkoku czeka się parę  godzin. Nie miałem możliwość przesłania fotkopii przed 2pm tego dnia. Wziąłem więc  wizę o 16:00.
Cała więc procedura była bardzo prosta.

Jeśli chodzi o rzeczywiste przejście lądem, to dużo lepiej polecieć do albo Rangun czy Mandalay. Jeżeli możesz, nie tylko jest to dużo mniej kłopotów, ale to nie jest nawet takie drogie. Miasta graniczne są wciąż rozwinięte, zmieniając pieniądze można być łatwo oszukanym. Urzędnicy nadal nie są pewni swoich  reguł – powiedzą – i mogą spróbować cię oszukać. Transport i infrastruktura nie są ”  jeszcze tam. Chociaż jeśli szukasz przygód, pojedź i daj mi znać, jak to poszło! Jest kilka świetnych wycieczek po północy z Tachilek, które nadal prowadzone  bez zarzutu przez lokalnych mieszkańców.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: