Birmańska kuchnia. Birma informator

Myanmar ma zbyt wiele smacznych potraw w jednym blogu. Już zaprezentowałem kilka moich ulubionych miejsc w kuchni w Myanmarze w kuchni 101, ale teraz naprawdę trafiamy w dobre rzeczy: sieci i słodycze! Kuchnia Myanmaru
Główne dania
Curries są wszędzie w Myanmarze i są niesamowite. Możesz dostać curry w każdej odmiany i koloru. Curry była jedną z rzeczy, o której przeczytałem przed wyjazdem i nie mogłem się doczekać próby; nie zawiedli się.
Rożen. Innym aspektem kuchni Myanmaru odkryłem i bardzo się dowiedziałem był grill. Nie chodzi o grilla w sensie grillowania hamburgerów, płyt żeberek i steków. W tradycji kuchni Myanmar, grill jest zabawą, społeczne doświadczenie jedzenia, które najlepiej jest z kilku butelek lokalnych piwa lub może trochę rumu! Myanmar grilla jest wykonywany w stylu małych szpikulce mięsa lub warzyw. Wybierasz wybór szpilki i, w zależności od miejsca, w którym będziesz jadł, albo przyniesiesz wybór po ugotowaniu, albo przyniesiesz mały grill, więc możesz gotować własne mięso do własnych potrzeb. Zazwyczaj z mięsem i warzywami grillowane są sosy zanurzające. Ja kochałem

Birma wyciecczki

grilę na moim stolem korzystając zimne piwo Myanmar, a następnie ucztując na moje doskonale ugotowane przysmaki.

Meander Myanmar
Od kolarstwa po bujną okolicę i spacerując po starożytnych wioskach i spektakularnych świątyniach, płynąc wzdłuż bieżącej rzeki, na naszej wyprawie Myanmar Active Expedition, zabieramy się do kraju w tempie, który odzwierciedla jego delikatny charakter.

Shan Noodles
Mój cały czas ulubione danie w Myanmarze – po prostu myślę o tym teraz ma tęsknotę za miską – to makaron Shan. Początkowo z państwa Shan we wschodniej części Myanmaru, makaron Shan (na zdjęciu powyżej) składa się z gotowanych makaronów ryżowych w trochę bulionu, z dodatkiem pomidorowego curry z kurczaka, orzeszków ziemnych i ziół. Nasz lokalny przewodnik z państwa Shan zjadłby makaron Shan co najmniej raz dziennie i mógł jeść w jakimkolwiek posiłku. Miałem najlepszą miskę podczas zwiedzania jeziora Inle. Kiedy w Myanmarze, upewnij się, że masz miskę (lub dwie)!
Słodycze  Żadna wycieczka do Myanmaru jest kompletna bez zatrzymania się w miejscowym sklepie z herbatą.
Herbata i pączki
Żadna wycieczka do Birmy byłaby kompletna bez zatrzymania się w miejscowym sklepie z herbatą.
Z punktu widzenia zdrowia, jeśli próbowałeś dużo lokalnych, świeżych soków i sałatek podczas podróży, trochę herbaty i pączków nie zaszkodzi! Tradycyjna herbata z Birmy jest słodzona skondensowanym mlekiem – jest pyszna. (Mam na myśli, jak to mogło być słodkie? Słodzone mlekiem skondensowanym, które jest tak źle i tak dobrze w tym samym czasie)
W tradycyjnym sklepie z herbatą można myć miejscowe pączki (podobne do smażonego ciasta) z filiżanką gorącej, słodkiej herbaty, gdy usiądziesz i oglądasz lokalne życie, idąc wolno wolno. Nic dziwnego, że B & R kocha to miejsce!

2 Replies to “Birmańska kuchnia. Birma informator”

Amy

Wrzesień 17, 2017 at 9:29 am

Wyglada smacznie

Reply

    dolemon

    Wrzesień 17, 2017 at 4:25 pm

    dziekuje

    Reply

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: