Koszt podróży w Birmie .

koszty podróży

Hotele. Twój największy koszt będzie zakwaterowanie, więc poza  braniem nocnego autobusu w miarę możliwości i staramj się podróżować z towarzyszem. Niektóre miejsca mają pokoje jedno- i te wydają się być 50% podwójne plus jeden dolar. Jest wskazane, aby zarezerwować z wyprzedzeniem, gdzie chcesz się zatrzymać, ponieważ istnieją bardzo niewiele dobrych opcji, Jest to  absolutnie niezbędne w ciągu ruchliwego sezonu w popularnych miejscach takich jak Yangon, Bagan, Inle i Mandalay.
Obecnie istnieje bardzo niewiele Couchsurfers w Birmie. Ponieważ istnieje wybor  przyzwoitych opcje zakwaterowania zrobiłem  opis dla każdego docelowego miejsca.

Jedzenie -jest bardzo tanie i bardzo smaczne. Ja polecam zakup jedzenie z ulicy wszędzie tam, gdzie to możliwe. Piwo kosztuje 2000 MKK (2 USD)
◾Transport: Transport lotniczy jest najbardziej wygodnym ale jest dość drogi i ma to sens, aby spróbować autobus nocny. Podróz łodzią w dół rzeki jest doskonałym sposobem, ale jest dość powolna. Transport lokalny jest bardzo tani, ale może być bardzo tłoczno i niewygodne. Autobusy nocne są prawdopodobnie najlepszym sposobem na przebycie większych dystansow. Pociągi są powolne i stosunkowo drogie.

◾Waluta: Trzeba posiadac dolary w idealnym stanie  podczas podróży w Myanmarze i prawie zawsze prosic o płatności w dolarach. Przelicznik obecnie 2016 wynosi 1350 K za jednego dolara

Pozostałe: Wiele z najbardziej popularnych miejsc takich jak Bagan, Inle i Golden Rock jest egzekwowany systemu sprzedaży biletów, gdzie trzeba zapłacić za wejście.Czasem jest to możliwe, aby uciec bez płacenia; jeśli przyjeżdżasz w nocy, Nie czuj się źle o tym, jak pieniądze z tych opłat wstępnych idzie prosto do kieszeni urzednika. Jeśli chcesz udac sie na wędrówkę trzeba wynająć przewodnika, to na pewno warto to zrobić i jest stosunkowo tania, przewodnik zwykle pobierają 50,000 MKK dziennie, a cena ta będzie obejmować jedzenie i zakwaterowanie.

Waluta. Miejscową walutą w Birmie jest Kyat, ale dolary amerykańskie są również powszechnie akceptowane. Pamiętaj o różnicy wpłaceniu dolarami (na razie bardzo powszechna), a w wymianie dolarów na Kyaty (hotele bez licencji mogą odmówić). Istnieje też debata ze strony rządu, aby płacenie w dolarami było zakazane. Na stan obecny 2017 płacenie dolarami jest, jaka najbardziej polecane.

Czasami posiadanie dolarów będzie nawet konieczne w rozliczeniach z hotelami. Jeżeli cena jest podana w dolarach, to lepiej jest płacić w dolarach, gdyż wymiana pieniędzy na Kyaty w hotelu będzie o wiele gorsza niż w banku. Poza dolarami amerykańskimi można wymienić euro. Jednak euro najczęściej jest wymieniane bezproblemowo tylko w bankach lub specjalny punktach skupu z licencja. Wiec, jeżeli masz Euro, możesz je przywieść do Birmy. Jednak jeżeli zastanawiasz się, czy kupić dolary, czy Euro przed przyjazdem to Birmy, to dolar w Birmie zdecydowanie “króluje”.

 

www,birma wycieczki.pl

 

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: