Przygotowania do podróży o Birmie. Birma informator

 


​Birma (znana również jako Myanmar ) nadal otwierają się na świat zewnętrzny, więcej podróżni wyruszający do tego kraju, kuszą się na doświadczenia realnej i autentycznej Azj., tej jeszcze nienaruszonej cywilizacja. Aung San Suu Kyi oraz Narodowa Liga na rzecz Demokracji doszedł do władzy w Birmie podczas historycznych wyborów w listopadzie 2015, a kraj obecnie przechodzi ogromne zmiany.

Przed wyjazdem- wizy
Możliwe jest teraz dla obywateli 100 krajów aplikacja online tak zwanej e-wizy turystycznej za pośrednictwem Ministerstwa Birmy. Więcej informacji na stronie (evisa.moip.gov.mm). Visa taka ( e-wiza) pozwala na wlot do Birmy w portach Rangon, Mandalay i Nay Pyi; Sprawdź na stronie imigracji. Dla podróżujących lądem wymagana jest wiza turystyczna z Ambasady.

Hotele i kwatery

Od zniesienia sankcji w 2012 nastąpił wzrost podróżnych. Brakuje wiec tych tańszych miejsc hotelowych w popularnych miejscach takich jak Rangun oraz Bagan oraz jeziora Inle. Choć wiele nowych hoteli jest w trakcie budowy, to noclegi w Rangunie są często wypełnione w sezonie turystycznym i należy je rezerwować wcześniej. Jest możliwe, aby “rzucić się” i znaleźć pokój, ale to może być trudne i stresujące i będzie, prawdopodobnie kosztować trochę więcej Większość hoteli można zamówić on-line, więc warto dokonać rezerwacji tak szybko, jak to tylko możliwe, szczególnie w sezonie od listopada do marca. W niektórych obszarach wiejskich, klasztory zakwateruje podróżnych w za niewielką opłatą, jeśli nie ma wolnych miejsc.

Koszty Hoteli

Birma nie jest tania, więc dostosuj swój budżet. W hospotach takich jak Bagan, pokoje są od $ 35 do $ 40 dla USA. Średnie ceny noclegów wahają się od 60 do 100 USD

Banki i bankomaty

W ciągu ostatnich kilku lat, bankomaty, które przyjmują karty międzynarodowych, zaczęły pojawiać się w całej Birmie. Oznacza to, że podróżni nie muszą już posiadać setek lub tysięcy dolarów w gotówce. Bankomaty można znaleźć nawet w stosunkowo odległych miejscach takich jak Hsipaw i Mrauk U. Takie banki jak KBZ i CB Banku akceptują zarówno Visa i Mastercard, ale pobierają opłatę w wysokości 5000 kyat (około US $ 4) za transakcję. Możliwe jest również, aby otrzymać międzynarodowy transferów pieniężnych za pośrednictwem Western Union.

Gotówka i gotówka

Birma stara się zachęcić mieszkańców i turystów do korzystania z lokalnej waluty – kyat – zamiast dolarów, co było ulubioną walutą aż 2012. Tylko banki i niektóre autoryzowane punkty są w stanie wymieniać dolary. Upewnij się, że US banknoty są nieskazitelne i niedrukowane przed 2006, ponieważ możesz nie być w stanie ich wymienić. W Rangunie oraz Mandalay jest również również możliwość wymienić Tajskie Baht.

 

karty kredytowe

karty kredytowe są akceptowane tylko w wyższej klasy hotelach. Niektóre biura podróży w Rangunie i Mandalay też je, akceptują, ale zwykle pobierają niewielką opłatę, za zakup lotów.

Utrzymywanie kontaktu

Jest łatwo i tanio kupić kartę SIM w Rangunie i Mandalay, która pozwoli Ci na wykonywanie połączeń i dostępu do Internetu. Dostęp on-line uległa poprawie. Wi-Fi staje się normą w większość hoteli, pasjonatów lub restauracji i kawiarni, które mają go za darmo. Internet nie jest Jednak na razie szeroko dostępny w bardziej oddalonych lokalizacjach.

Bezpieczeństwo

Birma jest stosunkowo bezpieczne, z bardzo małymi przypadkami przestępstw. Mimo to należy podjąć zwykłe środki ostrożności korzystania z sejfu hotelowego. Kobiety podróżujące w Birmie nie powinna odczuwać żadnych nieprzyjemnych sytuacji

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: