Turystyka w Birmie. Birma informator

Birma czy oficjalnie znana jako Myanmar, mimo tego, że otwiera się szybko dla turystów, to w dalszym ciągu jest nowym dziewiczym krajem do odwiedzenia. Miałem szczęście, aby odwiedzić na początku 2012 roku i nie było jeszcze tak wielu turystów podróżujący, tak jest to obecnie. Sytuacja szybko się zmienia i wielu turystów przyjeżdża do Birmy, aby dostrzec i doświadczyć do ‘Azji z trzydzieści lat temu „. Sytuacja wizy Birma stale się rozwija. Wizę obecnie można aplikować w internecie.

Podróże po Birmie staja się o wiele łatwiejsze,. Pojawiły się wygodne autobusy sypialne, choć niestety wydają się mieć nawyk przybywania około trzeciej nad ranem. Jednym z głównych problemów turystyki w Birmie jest bardzo mała ilość tanich noclegów. Jest za to duży wybór luksusowych pięciogwiazdkowych lub czterogwiazdkowych hoteli. Kraj był omijany przez większość turystów przez parę dekad i nigdy nie było konieczne, by zbudować wiele hoteli a tym bardziej resortów. Społeczność Couchsurfing nie jest najsilniejsza w Birmie.

www.birmawycieczki.com.
Zespół Birma wycieczki, Birma przewodni, Birma wczasy.

Turystyka od niedawna jest promowana jako ekonomiczna dziedzina gospodarki otwarta na ludność cywilna i pomaga przezwyciężyć izolacje. Po zniesieniu sankcji Birma stał się magnesem dla turystów. Wielkim plusem jest szansa, aby zobaczyć kraj, w którym świat 21-go wieku ledwo wtargnął. To się zmienia, ale wciąż istnieje tutaj silne poczucie starego Orientu . Jest to miejsce, gdzie buddyzm jest wciąż kultywowanym sposobem na życie. Ogromnym magnesem do zobaczenia kraju jest sama lokalna ludność, która pozwoli doznać prawdziwy i autentyczny kontakt starego świata otwartego na przybyszów z zewnątrz.

Najlepszy czas na podróżowanie w Birmie jest między październikiem a kwietniem, który jest w niestety wysokim sezonem. Pogoda potrafi być bardzo różna poza sezonem i zależy od części kraju. Niektóre obszary Birmy poza sezonem charakteryzują się przejściowymi opadami deszczu, niektóre prawi w ogóle go nie mają, a w innych regionach potrafi padać cały dzień.

Wiza turystyczna pozwoli spędzać pełne 28 dni w tym malowniczym kraju. Jest możliwość aplikowania o wizę do Birmy przez internet. Po uzyskaniu takiej promesy możemy wykupić bilet i otrzymać właściwą wizę na lotnisku.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: