Czy Birma jest bezpieczna do podróżowania? Birma Informator .Birma jest krajem bardzo bezpiecznym z bardzo małym ułamkiem kryminalnych zachowań wobec turystów. W większość miejsc turystycznych turyści mogą czuć się bardzo bezpiecznie w kontaktach z tubylcami. Często autentyczny i prawdziwy kontakt z tubylcami jest powodem do miłych i bardzo pozytywnych opinii na temat Birmy. Mimo tego poniżej mamy parę rad odnośnie do praw i zasad, o których powinieneś pamiętać.

Należy pamiętać, aby szanować religijne zwyczaje podczas wizyty w buddyjskich miejsc kultu religijnego. Krótkie spodenki i koszulki bez rękawów mogą spotkać się z niezadowoleniem. Należy zdjąć buty i skarpetki przed wejściem świątyni lub klasztoru. Te i inne lokalne zwyczaje są wyjaśnione na stronie internetowej prowadzonej przez birmańskiego rządu oraz birmańska i Federacji Turystyki. www.birmawycieczki.com
Zespół Birma wycieczki , Birma przewodnik , Birma wczasy

Zgodnie z prawem birmańskim, obrażanie religii jest ściganym przestępstwem. Obrażanie religii to szerokie pojęcie i może zawierać dowolną interpretację (włącznie z tatuażami)

Bardzo często przyjezdni nie zdają sobie sprawy jak bardzo rygorystyczne konsekwencje może pociągnąć za sobą łamanie i nieszanowanie religijnych zasad w Birmie. W 2015 kilka miesięcy w więzieniu spędził obywatel Nowej Zelandji  za promowanie swojego klubu wykorzystując wizerunek Buddy w stylu techno. W 2016 Turysta z Hiszpanii po odsłonięciu i paradowaniu w świątyni w Badanie z tatuażem Buddy na nodze został aresztowany przez policje. Naszczęście w jego przypadku skończyło się tylko na anulowaniu wizy i wydaleniu z Birmy.

Jak w pozostałych krajach sąsiednich kary za handel narkotykami są wysokie. Konsumpcja narkotyków i handel lokalny może nie jest tak widocznym problem niż krajach sąsiednich, trzeba jednak pamiętać ze w produkcji i eksporcie narkotykow ( z którym mamy nadzieje nigdy się nie spotkasz) Birma słusznie czy nie słusznie znajduje się na czołowym miejscu listy ONZ .

Homoseksualizm jest technicznie nielegalne w Birmie, chociaż przepisy te są rzadko egzekwowane w praktyce.

Birma jest stroną Konwencji o międzynarodowym handlu zagrożonymi gatunkami (CITES). Ponad 800 gatunków roślin i zwierząt są zakazane z handlu międzynarodowego, a kolejne 30.000 są ściśle kontrolowane przez CITES oraz prawodawstwo UE. Należy wziąć pod uwagę ograniczenia w eksporcie gatunków zagrożonych w ramach CITES przy podejmowaniu decyzji, czy kupić egzotyczne pamiątki, w tym wykonane z żółwi.

 

Birma wycieczki

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: