Birma 3 najlepsze miejsca w Birmie

1.  Jezioro Inle

Wspaniałość jeziora Inle pochodzi nie tylko z pięknych pejzaży ale tez z relacji ich mieszkańców z natura. Najbardziej znanym symbolem unikalnego wodnego świat jeziora Inle, są rybacy z plemienia Inthra, pływające ogrody oraz drewniane domy na chwiejnych palach, wyrastające z jeziora. Należy wiec spędzić część swojego czasu swojej podróży po Birmie i doświadczyć i odbyć ranny rejs po jeziorze.

Przejażdżka łodzią jest oczywiście najbardziej popularny sposobem na poznanie jeziora Inle. Każdego ranka flotylla smukłych drewnianych kajaków wyposażonych w silniki motorowe, transportuje przybyszów w miejsca przyrodnicze, kulturowe, religijne i historyczne. Każdy hotel i pensjonat w mieście może pomóc ci zorganizować wycieczkę , albo po prostu poczekać na kapitana łodzi która podejdzie do ciebie na ulicy.

Birma wycieczki

Wycieczki zazwyczaj zabierają przybyszów do znanych zabytków w północnej części jeziora, takie jak Phaung Daw Oo Paya w Tha Ley, NGA Hpe Kyaung (Skoki Cat klasztor) w miejscowości Nga Phe i pływających ogrodów. Zarezerwuj sobie czas na zobaczenie rybaków Intha, najbardziej fotogenicznych (o świcie) i zobacz ich unikalną technikę wiosłowania łodzią z jedną nogą podczas łowienia druga ręka do ryb. Hydroponiczne rolnictwo, pomidorów rozwinęło się tu na dużą skale i tworzy ogromne pływające ogrody. Rejs po kanałach osaczony przez pływające ogrody jest po prostu wspaniały.
www.birmawycieczki.pl lub birmawycieczki@gmail.com

 

2 Bagan

Bagan, położony nad brzegiem Ayeyarwady (Irrawaddy) rzeki jest domem dla największej koncentracji świątyń buddyjskich. Pagody, stupy i ruiny wiele pochodzących z 11 i 12 wieku. Maja one różne kształty i konstrukcje, ta różnorodność była bardzo istotna w  starożytnym buddyzmie. Co sprawia, że ​​świątynie wyglądają romantycznie i  mieszają  się z wdziękiem.
Wielkość Baganu porównuje się często do khmerskiej  Ankor Wat co ma ogromny sens. Oba miejsca przeżywały swój rozkwit w tym samym czasie. O ile Angkor był największym miastem świata w tamtym okresie to Bagan posiada o wiele więcej świątyń niż Angkor. W Baganie jest około 2500 świątyń o różnych kształtach

Bagan jest miejscem bardzo suchym mimo rzeki otaczającej miejscowość. Jest tam często gorąco i kurzy się piaskiem, co sprawia to ze budynki oraz  hotele maja pustynny klimat. Erozja jest istotnym zagrożeniem dla tego obszaru, nie tylko wiatr  ale także wodę z potężnego Ayeyarwady (Irrawaddy) rzeki zagraża brzegom rzeki. Silny prąd rzeki już zmyl połowę obszaru Starego Bagan. Kiedyś był to, prostokątny kształt. Teraz to, co pozostało, to trójkątna część wschodnia.

3. Nagpali beach

Ngapali (wymawiane Napally i pochodzi od włoskiego miasta Neapolu) jest czołowym miejscem kurortów i stacjonarnej rekreacji plażowej w Birmie. Znajduje się na wybrzeżu
Zatoki Bengalskiej w Rakhine, jego główną cechą jest idylliczny pas białego piasku zadrzewione palmami wybrzeża. Bardzo wiele ośrodków położonych  jest obok tradycyjnych wiosek rybackich.

Powstają już nowe inwestycje hotelowe na plażach bliżej lotniska (nazwane Thandwe -około sześciu kilometrów na północ od głównej plaży).

Ngapali charakteryzuje się relaksem i słońcem. Są tez inne atrakcje obejmujące: podróże na lokalnych łodziach rybackich; spływ kajakowe; nurkowanie wśród kolorowych ryb; Oferowana jest też jazda na rowerze lub motorami w dół plaży oraz okolicznych wsi.
Aby dowiedzieć się więcej na temat sportów wodnych, przejdź do strony Ngapali Water Sport Center. Ngapali posiada również 18 pol golfowych. Surfing jest możliwe podczas pory monsunowej, co jest to najcichsza pora roku w Ngapali, niektóre hotele mogą być pozamykane- i może padać deszcz przez dłużą cześć dnia.

Pierwsza wioska rybacka jest około dwa lub trzy kilometry w dół plaży od głównej odcinka hoteli (odległość zależy od hotelu przebywają at) i można dojść tam pieszo. Aby odkryć dalsza cześć plaży wskazane jest, aby wypożyczyć rower (około K2000 / godzinę), motocykl (około K3000 / godzinę). Można tez załapać się na  wycieczkę łodzią rybacką. Mogą one być organizowane przez hotel

Wycieczki łodzią oferują odwiedziny w  wioskach rybackich lub  wysp tuż przy brzegu; oraz nurkowanie z maska. Jeśli czujesz się na siłach, możesz również zobaczyć posag Buddy rowerem lub motocyklem. Należy pamiętać, że końcowy odcinek jest dość stromy i skalisty. Z okolicy! “posagu Buddy” widać całą zatokę. Pierwszą wioska rybacka jest około dwa lub trzy kilometry w dół plaży od głównego odcinku hoteli (odległość zależy od hotelu) i można dojść tam pieszo.

Zespól
www.birmawycieczki.com

email birmawycieczki@gmail.com
Birma wycieczki Birma przewodnik

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: