Rangun. Spacer po mieście

Spacer po Rangunie

Przypadkowe spacery i zapuszczanie się w ulice Rangunu należą do moich ulubionych zajęć. Spacer taki można starać się sobie dokładnie zaplanować, jednak w mieście takim jak Rangun, nigdy nie wiadomo, co znajdziesz, zobacz lub doświadczysz. Ponieważ różnorodność etniczna, religijna i co za tym idzie różnorodność stylu życia a nawet ubioru zmienia się tu co pare minut. Mija się wszelkiego rodzaju warsztaty, ruchliwe uliczne stragany,  stoiska z herbatą, rynki zajmujące boki chodników. Po czym można niemal zgubić się w uliczkach wypełnionych produktami, lub przez przypadek trafić na świątynie hinduska, buddyjską lub starą synagogę … a  to dopiero początek tego różnorodności i tego  co zobaczysz.

Birma wycieczki

W okresie Czerwca do Sierpnia w okresie  pory monsunowej i mimo opadów deszczu ulice wciąż tętniła życiem a miasto rozkwitła w blasku słońca za dnia i złoconych kopuł świątyń po zmroku, które zawsze są oświetlone.
Zwiedzanie Rangunu na piechotę, daje możliwość zatrzymania się i obserwacji ludzi lub zapoznania się co się tu w okolicy ostatnio dzieje.

Śródmieście w Rangunie jest bardzo  zatłoczonym miejscem. Mimo tego że zostało zaprojektowane bardzo wzorowo (podobno nawet Singapur był projektowany na wzór Rangunu) to życie miasta  wyglądać wygląda bardzo chaotycznie. Zapewniam cię jedna, ze mimo chaosu,  miasto funkcjonuje  płynie, może poza krótkimi przerwami w dostawie prądu, które zdarzają się coraz rzadziej.

Pamiętaj jednak, że kiedy spacerujesz po Rangunie, zwracaj uwagę aby chodzić chodnikami. Przy przechodzeniu przez ulice lub tylko wejścia stopą na ulicę, pamiętaj że piesi nie mają na niej pierwszeństwa, a kierowcy wydają sie bardzo często pędzić z szybkością kierowców  torów wyścigowych. Więc po prostu uważaj. Rangun, który był dawną stolicą Birmy, a obecnie jest centrum ekonomicznym i kulturalnym kraju. Rangun jest największym miastem Birmy i najbardziej tętniącym życiem miastem kraju. Ze względu na swoja kolonialna i powojenna historie, zostaje najbardziej egzotycznym i nietkniętym komercjalizacja zachodu, miastem Azji Południowy wschodniej.

Prosimy o maila    birmawycieczki@gmail.com
lub odwiedź naszą stronę  www.birmawycieczki.com

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: