Rangun-Bagan-Inle-  8 dni

Yangon-Bagan-Inle-  8 days

Dzień 01: Przyjazd do Rangun (D)

Przylot na lotnisko w Rangonie.  Powitanie przez naszego przewodnika następnie transfer do hotelu. Kolacja w Karaweik Palace Restaurant oglądanie tradycyjnego Birmiskiego tanca.
Nocleg w Yangon.

Dzień 02 / wycieczka Rangun City (B, L)

Tego dnia  odwiedzimy Rangun, dawniej znany jako Yangon. Imponujące dziedzictwo kolonialne sprawia ze Rangun jest jednym z najbardziej fascynujących i autentycznych stolic Azji Południowo-Wschodniej. Wycieczka rozpocznie sie od kolonialnego Centrum. Po czym udamy się z wizyta do Pagoda Chaukhtatgy a nastepnie Sule Pagoda. Następnie odwiedzimy Swedaw Pagoda (z reliktem zęba Buddhy), Kabar Aye ( Swiatynia Światowego Pokoju), oraz Muzeum Mahapasana jaskini, w której odbywają się Synody buddyjskie.
Zatrzymamy  się na sesje zdjęciową w Karaweik Hall, ukształtowanej na wzór barki a mieszczącej się na jeziorze

Kadawgyi . Odbędziemy spacer po Bogyoke (Scotts) z jego setkami rękodzieła i klejnotów i przejdziemy do najstarszej chińskiej świąt

Birma wycieczki

yni Rangun pagody Botahtaung. Następnie odwiedzimy świątynię Shwdegon. Ta masywna w kształcie dzwonu pagoda wzrasta prawie 100 metrów. Przechadzając po tejwspaniałej konstrukcji bedziemy mijac dziedzińce, stupy, dzwony, świątynie wizerunki Buddy i Nocleg w Yangon.

 

 

Dzień 03: Rangun – Bagan (B, L)

Transfer na lotnisko i krotki lot do Bagan (1 godzina 20 minut latania). Dotrzemy do lotnika w NyaungU, Po powitaniu przez naszego przewodnika, transfer do hotelu i krotki odpoczynek. Zaczynamy całodniowe zwiedzanie rynku w Nyaung-oo aby zobaczyć sposobów życia okolicznych mieszkańców. Po czym udamy sie do Shwezigon Pagoda zbudowanej przez króla Anawrahta na początku 11th jako religijny przybytek. Po czym zobaczymy swiatynie Annada arcydzieło architektury oraz przyległy klasztor murowany z pięknymi i dobrze – zachowanymi malowidłami.

Po czym Swiatynia Thatbinnyu znana jako “świątynie wszechwiedzy”,pochodząca z 1144 roku i świątyni e Sulamani. Transfer do hotelu i wypoczynek. W godzinach popołudniowych, odwiedźmy jedne z najcenniejszych rękodzieł kraju fabrykę laku. Następnie odwiedziemy świątynię Damayangyi zbudowaną przez Narathu. Udamy sie tez wycieczkę do świątyni Pyitthagyi(15 min). Następnie transfer do hotelu. Nocleg w Bagan.

Dzień 04: Bagan (B, L)
Śniadanie w hotelu.

Tego dnia będziemy kontynuować nasz wycieczkę po Baganie, która zaczniemy od kompleksu świątyń Payarthonezu Min Nan Czw Village, Gubyaukgyi Temple po czym świątynie Nanpaya świątynia ze skomplikowanymi rzeźbami. Ostatnia świątynia Apyeyandanar Świątynia Lawkannandar gdzie będziemy podziwiać pejzaż i zachód słońca ze szczytu. Nocleg w Bagan.

Dzień 05: Bagan – Mt. Popa – Bagan (B, L)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Mt. Popa, około jednej godziny jazdy od Bagan.
Ta wulkaniczna góra wznosi się 1520 metrów w niebo . Wspinaczka na szczyt trwa około 45 minut gdzie odwiedzimy sanktuarium Mahagiri poświęcone “NAT” (duchóm) Na samym szczycie znajduje się wspaniały widok na okolicę. A następnie z udamy się z powrotem do Bagan. Po drodze będziemy podziwiać wspaniale okoliczne pejzaże. Resztę czasu jest wolnya na. Nocleg w Bagan.

 

Dzień 06: Bagan – Leć do Heho – Inle Lake (B, L)

Krotki lot do Heho, lotniska , które jest brama do bajecznego jęzora Inle. Postój na rynku w miasteczku Nyaung Shwe, Poczym przesiądziemy się w prywatną łódź motorowa. Ekscytujący rejs przeniesie nas do przeszłości. Mijać będziemy pływające ogrody i domy na palach. Odwiedzimy Ngaphechaung Monastery- jeden z najstarszych klasztorów na jeziorze, znany ze skaczących Kotow. Słynna spełniający życzenia Phaung Pagoda Daw Oo, Po czym unikatowa Inpawkhone Village- słynie z tkactwa jedwabiu i fabryki cygar gdzie lokalne birmańskie cygara są wykonane ręcznie. Zobaczymy też warsztaty srebra i kobiety z plemienia Padaung, znane ze swoich długich szyi. Nocleg na jeziorze Inle.

Dzień 07: Jezioro Inle (B, L)

Tego ranka, odwiedzimy kolorowy lokalnym rynek w rejonie Inle Lake (tylko otwarty w dzień targowy). A następnie 45 minutowy rejs do Indein, aby odwiedzić kompleks Pagoda Shwe Indein gdzie po sciezce schodów udamy sie na szczyt. Następnie wizyta łodzią w okolicach pływających ogrodów. Po czym odpoczynk. Nocleg w Inle.

Dzień 08: Jezioro Inle – Heho lecieć do Rangun – Wyjazd (B)
Transfer na lotnisko w Rangon na lot powrotny do kraju

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: