RANGON- BAGAN -INLE LAKE –  4 DAYS

RANGON- BAGAN -INLE LAKE –  4 DAYS

​Nasza  wycieczka obejmuje zwiedzanie dawnej stolicy, nastepnie archeologicznej perly Bagan ktory liczy sobie ponad 2000 pagod oraz jezioro Inle, słynie z unikalnych  pływających ogrodow, wyjątkowych pejzarzy i  przyjaznych ludzi. To będzie bardzo intensywna wycieczka z 3 lotami w 4 dni, zaprojektowana dla tych, co mają bardzo ograniczona ilość czasu w Birmie

DZIEŃ-01-RANGUN
Po przybyciu na lotnisko Rangun i przywitaniu przez lokalnego przewodnika transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie rozpoczniemy od  pagody Chaukhtatkyi (Leżącego Buddy), Karaweik Hall,Krolewskiej pływającej barki. Późnym popołudniem, odwiedźmy świątynię Shwedagon Pagoda.
Ta masywna w kształcie dzwonu stupa wzrasta prawie 100 metrów. Otoczona jest dziedzińcami, mniejszymi stupami, dzwonami, małymi świątyniami i wizerunkami Buddy . Podziwiać będziemy tam zachód słońca. Nocleg w Yangon.www.birmawycieczki.com
Zespol Birma wycieczki Birma przewodnik, Birma wczasy

DZIEŃ-02-Rangun Bagan (B)

Transfer na lotnisko i wczesny poranny lot do Bagan. Całodzienne zwiedzanie Bagan, podczas którego udamy się do tych najważniejszych pagód i świątyń. W kolejności Shwezigon Pagoda, zbudowana przez króla Anawrahta na początku 11 wieku jako sanktuarium religijnym. Następnie Byauk Gyi Temple, świątynia z malowidłami ściennymi.

Birma wycieczki

Po czym Świątynia Ananda, z czterema wielkimi stojącymi wizerunkami Buddy Gu Gyi znana ze swoich znakomitych rzeźb. Po południu odzwiedzimy wies Myinkaba, dwa km na południe od Bagan. Ta wieś jest dobrze znana ze swoich warsztatów laki, a także posiada wiele ciekawych świątyń, jak Nanphaya Świątyni, która była kiedyś rezydencją króla Manuha i Gu Byauk gyi. Nocleg w Bagan.

DZIEŃ 3-Bagan-Heho-Nyaung-Shwe-Inle-Lake (B)

Poranny transfer na lotnisko i przelot do Heho . Po przyjeździe transfer do Nyaung Shwe (ok. 1 godziny), małe miasteczko na północnym krańcu jeziora Inle. Stąd dopłyniemy do Inle Lake (25 km), które słynie z unikatowych Rybakow którzy potrafią wiosłować jedna noga i druga stojąc na lodzi oraz unikatowych pływających ogrodów. Następnie świątynia Phaung Pagoda Daw Oo z pięcioma świętymi i prawie bezkształtnymi wizerunkami Buddy. Rzeźby są wykrzywione ze względu na ilość złota.W godzinach popołudniowych udamy się do wsi jedwabiu t W Phaw Khon i odwiedzimy Nga Phe Chaung (największy i najstarszy klasztor wokół Inle Lake). Nocleg w Inle Lake.

Birma wycieczki

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w Heho oraz lot do Rangun (1 godzina lotu), Jeżeli czas na to pozwoli, możemy zwiedzić Rangun i jego największe Rynek Bogyoke (Scott), galerie sztuki, po czym transfer na lotnisko międzynarodowe i powrót do kraju.

Zespol Birma wycieczki, Birma przewodnik, Birma wczasy

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: