Rangun-Bagan-Mandalay-Bago-Yangon 5 dni wycieczka

Rangun-Bagan-Mandalay-Bago-Yangon 5 dni wycieczka


Dzień 01: Bangkok – Rangun

Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta Rangun, w tym wizyta w Sule Pagoda – serca miasta. Świątynia jest otoczona wieloma kolonialnymi budynkami wśród których odbędziemy krotki spacer, aby zobaczyć codzienne zycie centrum miasta. Następnie odwiedzimy Muzeum Narodowe i Chaukhtatgyi Pagoda po czym zrobimy przerwę na obiad w restauracji.

Odwiedź Bogyoke Market -który zwykło się nazywać Scott Market. Wczesnym wieczorem odwiedzimy Shwedagon Pagoda – licząca sobie 2500 lat światowej sławy stupę. Następnie pojedziemy do Karaweik Pałacu — słynnej restauracji, znajdującą się na jeziorze, zbudowany w stylu Królewskiej Barki używanej w dawnych czasach przez  królów Birmy. Powitanie, kolacja i pokaz tradycyjnych tańców.
Twoja pierwsza noc w Yangon. www. birmawycieczki.com
Zespół Birma wycieczki, Birma przewodni, Birma wczasy.

Dzień 02 Rangun – Bagan 

Po śniadaniu w hotelu, wczesny poranny lot do Baganu, Miasto Bagan odkryje swoja chwalebna przeszłość i historię. Całodzienne zwiedzanie najważniejszych świątyń i pagód. Wycieczkę zaczniemy od: Shwezigon Pagoda, następnie Kyansitta Umin, Ananda Temple, Świątynia Dhammayangyi Manuha Temple, Nanpaya. Odwiedzimy też wieś Minanthu i warsztat Laku. Obiad w restauracji z widokiem na rzekę. Kolacja i Puppet Show w restauracji. Nocleg w Bagan

Dzień 03 Bagan – Mandalay 

Po śniadaniu w hotelu, poranny lot do Mandalay – dawnej stolicy ostatnich królów Birmy. Po zameldowaniu się w hotelu. Rozpoczniemy zwiedzanie miasta Mandalay od Mahamuni Pagoda, po czym Klasztoru Shwenandaw, ktore słynie z przepięknych rzeźb z drewna;

Następnie klasztor Atumashi i Kuthodaw Pagoda. Przerwa na obiad w restauracji. Po czym odwiedźmy Pałac główny w Mandalay. Pod koniec trasy odwiedzimy Mandalay Hill i warsztaty tkalni jedwabiu. Wieczorem kolacja i nocleg w Mandalay.

Dzień 04 Mandalay – Rangun

Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i przelot do Rangun. Po przybyciu na lotnisko w Rangun udamy się do miasta Bago położonego 80 km na północny wschód od Rangun. Miasto bylo niegdyś starożytną stolicą plemienia Mon. Po drodze odwiedzimy Htaukkyant Cmentarz II wojny światowej, gdzie zostało pochowanych 27.000 żołnierzy alianckich, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Następnie zobaczymy najważniejsze zabytki w Bago: Kyeikpun Pagoda – – najwyższa Pagoda w Birmie; Kanbawzathadi Pałac króla Bayinnaung; i Shwethalyaung Pagoda-drugi co do wielkości posag Buddy w Birmie zbudowany w 9. wieku. Po powrocie do Rangunu odwiedźmy China Town Foczym obiad w restauracji. Nocleg w Yangon. Hotel

Dzień 05 Rangun Wylot

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Thanlyin-ważny punkt obrony w 16. wieku, znany jako Syriem. Wizyta w Thanlyin i Thanlyin Kyauktan Pagoda Yele. Po obiedzie czas wolny aż wieczorem transfer na międzynarodowe lotnisko w Yangon do wyjazdu.

www. birmawycieczki.com
Zespół Birma wycieczki, Birma przewodni, Birma wczasy.

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: